A Mol Részvény

Az alábbi oldalon széles körű tájékoztatást adunk a MOL részvényekről, annak tőzsdei jelenléteiről, a árfolyamáról és a tulajdonosi struktúráról.

MOL RÉSZVÉNY INFORMÁCIÓK

TULAJDONOSI STRUKTÚRA

MOL Nyrt. részvény- és tulajdonosi szerkezete (becsült)

A Társaság alaptőkéje 102.428.682.578 forint, amely 819.424.824 darab "A" sorozatú, névre szóló, 125 forint névértékű, törzsrészvényből, 578 darab ”C" sorozatú, 1.001 forint névértékű törzsrészvényből és 1 darab "B" sorozatú, névre szóló, 1.000 forint névértékű, alapszabályban meghatározott szavazatelsőbbségi jogokat biztosító részvényből áll. A "B" sorozatú részvény tulajdonosa a magyar állam.

Az alábbiakban bemutatjuk a MOL Nyrt. 2019. március 31-i tulajdonosi szerkezetét.

Felhívjuk a figyelmet, hogy a fenti adatok nem teljesen tükrözik a részvénykönyvbe bejegyzett tulajdonosi struktúrát. A részvénykönyvi bejegyzés nem kötelező. A részvényes a társasággal szemben részvényesi jogait csak akkor gyakorolhatja, ha a részvényest a részvénykönyvbe bejegyezték.

A MOL alapszabálya értelmében, egy részvényes vagy részvényei csoport sem gyakorolhatja a szavazati jogok több mint 10%-át.

OSZTALÉK

Üzleti év Teljes osztalék összege (bn HUF) Egy részvényre jutó osztalék (HUF) MOL záróárfolyama az ex-kupon napot megelőző tőzsdenapon (HUF) Osztalék hozam (%) Osztalékfizetés napja
2011 45 454,54 16 500 2,75 2012. június 22.
2012 46 462,16 16 705 2,77 2013. június 6.
2013 60 590,1 13 700 4,31 2014. június 5.
2014 50 485,49 14 550 3,34 2015. június 3.
2015 55 567 16 465 3,44 2016. június 8.
2016 58 625 22 010 2,84 2017. május 17.
2017 94 127,5 2 958 4,31 2018. május 16.
2018 107 142,44     2019. június 27.

 

RÉSZVÉNY INFORMÁCIÓK

Részvényeinket a Budapesti és a Varsói Értéktőzsdén jegyzik. DR-jainkkal (azaz a részvényekről  kiállított letéti igazolásokkal) OTC-ként kereskednek.

MOL-CSOPORT KAPCSOLÓDÓ INFORMÁCIÓK LINKGYŰJTEMÉNYE

Budapesti Értéktőzsde

1054 Budapest, Szabadság tér 7. (Bank Center)
Honlap: www.bet.hu
Historikus kereskedési adatok: https://bet.hu/oldalak/adatletoltes
Telefon: 06 1 429-6857
Fax: 06 1 429-6899
E-mail: info@bse.hu

Varsói Értéktőzsde

Giełda Papierów Wartosciowych w Warszawie S.A.
4 Ksiazeca Street 00-498, Warsaw Poland
Honlap: https://www.gpw.pl/company-factsheet?isin=HU0000153937
Telefon: (+4822) 628-32-32
Fax: (+4822) 628-17-54
E-mail: gpw@gpw.pl

Részvénykönyv vezetése

KELER Zrt.
1074 Budapest, Rákóczi út 70-72.
Honlap: http://www.keler.hu/
Telefon: 06 1 483-6251, 06 1 483-6289
Ügyfélfogadási idő: munkanapokon 09.00-15.00 óráig

DR-információ

The Bank of New York Mellon
Slawek Soltowski,
101 Barclay Street, 22 West New York, NY 10286 USA
Telefon: 00-1-212-815-3503,
Fax: 00-1-212-571-3050
E-mail: mira.daskal@bnymellon.com
 

RÉSZVÉNYELEMZŐK ÉS CÉLÁRFOLYAMOK

Elemzőház Elemző Célár   Ajánlás Dátum Elérhetőség Telefonszám
BOFA MERRILL LYNCH Smyk Ekaterina 4 000 BUY 2019.05.03. ekaterina.smyk@baml.com +7-495-662-60-70
CITI Dzieciolowski Piotr       piotr.dzieciolowski@citi.com +48-22-6903544
CONCORDE SECURITIES LTD Gaál Gellért 3 587 ACCUMULATE 2019.05.03. g.gaal@con.hu +36-1-4892269
DOM MAKLERSKI MBANKU SA Kliszcz Kamil 3 223 HOLD 2019.04.02. kamil.kliszcz@mbank.pl +48-22-438242
ERSTE BANK Pletser Tamás 3 720 ACCUMULATE 2019.04.23. tamas.pletser@erstebroker.hu +36-1-2355135
GOLDMAN SACHS Gorbatov Georgii       Georgii.Gorbatov@gs.com +7-495-645-4222
HSBC GLOBAL RESEARCH Khaziev Ildar  3 200 HOLD 2019.05.24. ildar.khaziev@hsbc.com +44-207-9923302
PKO BP SECURITIES Kasowicz Tomasz 3 642 BUY 2019.01.18. tomasz.kasowicz@pkobp.pl +48-22-5868155
RAIFFEISEN CENTROBANK Galbur Oleg 3 500 HOLD 2019.03.25. oleg.galbur@rcb.at +43-1-51520714
RENAISSANCE CAPITAL Burgansky Alexander 4 400 BUY 2019.05.27. aburgansky@rencap.com +44-2-70057982
SANTANDER Krukowski Tomasz 3 700 BUY 2019.02.20. tomasz.krukowski@santander.pl +48-22-5868155
UBS Patricot Henri 3 800 BUY 2019.04.23 henri.patricot@ubs.com +44-2075686485
WOOD & CO. Lamb Jonathan  3 879 BUY 2019.05.16. jonathan.lamb@wood.com  +44-203-5307621

Amennyiben egy elemző ház nem járul hozzá a célár és az ajánlás közzétételéhez, a fenti cellákat üresen hagytuk.